Activa logo

O Nas

Misja

Od początku istnienia naszej firmy, staramy się konsekwentnie realizować naszą misję, którą jest budowanie najwyższej jakości mieszkań przy zachowaniu ich wyjątkowo atrakcyjnej ceny. Z tego też powodu, przy podejmowaniu codziennych decyzji dotyczących naszych inwestycji, kierujemy się stwierdzeniem "sięgnij po najwyższy standard".

Historia firmy

Firma „ACTIVA” Sp. z o.o. została założona w 2006 przez przez dwie spółki: „AP-POL” Spółka Jawna i „DOMO” Spółka Jawna. Połączenie obu liczących się od wielu lat na rynku budowlanym firm, pozwoliło na wykorzystanie ich bogatego doświadczenia z zakresu szeroko rozumianego budownictwa, stanowi także odpowiedź na identyfikowane przez lata potrzeby ich klientów.

W historii swojej działalności spółki założycielskie, mogą poszczycić się zarówno wybudowaniem luksusowego osiedla domków jednorodzinnych w Straszynie, jak również budynków przemysłowych (hale magazynowe o łącznej powierzchni 3 000 m2) oraz obiektów handlowych (centrum handlowe w Pruszczu Gdańskim).

W krótkim czasie "ACTIVA" stała się wiodącym deweloperem na terenie Pruszcza Gdańskiego, a zrealizowane przez nas osiedla wyznaczają nowe trendy w zakresie budownictwa wielorodzinnego, zarówno pod względem jakości jak i architektury.

Sama "ACTIVA" rozpoczęła swoją działalność od budowy osiedla "Zakątek Rotmanka", która zakończyła się w 2008 roku. Kolejnym etapem w działalności naszej firmy było rozpoczęcie inwestycji zlokalizowanej w Pruszczu Gdańskim o nazwie "Zakątek Juszkowo" (termin zakończenia inwestycji to 2012 rok). Kolejnym etapem w rozwoju firmy było zrealizowanie inwestycji poza terenem województwa Pomorskiego. Nasza firma podjęła się wykonanie apartamentów w Zakopanem o nazwie Tatrzańska Ostoja.

W 2012 roku rozpoczęliśmy budować osiedle Azaliowy Park w Pruszczu Gdańskim, gdzie zostało ukończonych 6 budynków wyposażonych w podziemne hale garażowe, windy oraz komórki lokatorskie.

W latach 2015-2016 zaczęliśmy kolejną inwestycję "Obrońców Wybrzeża 31" - większość lokali to mieszkania 2-pokojowe o bardzo atrakcyjnych układach.

W roku 2016 rozpoczęliśmy dwie nowe inwestycje: ASTRA PARK i SUPERNOVA. Pierwsza znajdującą się w Gdańsku, gdzie powstały w pierwszym etapie 3 budynki, natomiast Inwestycja została finalnie zakończona w 2020 r. po wybudowaniu łącznie 8 budynków (362 mieszkania). Druga inwestycja ulokowana jest w Pruszczu Gdańskim. Osiedle składa się z 4 budynków mieszkalnych z 189 lokalami mieszkalnymi a jego budowa została zakończona w 2018 roku.

W latach 2017-2018 zostały wprowadzone do sprzedaży dwie nowe Inwestycje zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim: STELLA i LUNAR (1 i 2 etap). Pierwsza z Inwestycji składa się z 90 lokali mieszkalnych oraz posiada strefę rekreacyjną usytuowaną... na dachu! Pierwszy etap inwestycji Lunar składa się z 4 budynków z 80 mieszkaniami natomiast drugi etap, to niska zabudowa składająca się z domów i apartamentów.

W roku 2019 została uruchomiona sprzedaż jak i budowa Inwestycji zlokalizowanej na Rotmance – SOLAR. Kameralne osiedle składające się z dwóch budynków mieszczących łącznie 72 mieszkania.

Rok 2020 był owocny dla nas pod względem nowych Inwestycji, w roku tym zostały wprowadzone do sprzedaży:
• Andromeda - zespół 7 budynków zlokalizowanych na Rotmance,
• Virgo - osiedle zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim składające się z trzech budynków,
• Morelova - kolejna Inwestycja zlokalizowana na Gdańskim Jasieniu na której wybudowanych zostanie 118 mieszkań zlokalizowanych w 2 budynkach.

W roku 2021 również nie zwalnialiśmy tempa, rozpoczęliśmy sprzedaż jak i budowę Nowej Cegielni – osiedla zlokalizowanego na Gdańskich Kokoszkach. Pierwszy etap składa się z 3 domów z indywidualnymi garażami oraz z 30 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 52 do 95 m2). Uruchomiliśmy również sprzedaż kolejnych 76 mieszkań (budynki B4 i B5) zlokalizowanych na osiedlu Andromeda – czyli na kolejnym etapie naszej rozpoczętej w 2020 roku inwestycji.

Ludzie

O naszej pozycji na rynku oraz o poziomie satysfakcji naszych klientów decyduje czynnik ludzki. Dlatego też, procesowi jego rekrutacji oraz rozwoju poświęcamy szczególną uwagę. Dążymy do tego, aby stworzony przez nas zespół wzajemnie się uzupełniał i gwarantował osiąganie jak najlepszych wyników, jednocześnie działając w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

NAJWAŻNIEJSZYM ZASOBEM FIRMY SĄ JEJ PRACOWNICY

Podczas realizacji naszych projektów stawiamy na połączenie doświadczenia i profesjonalizmu z kreatywnością i dynamiką. Taka kombinacja pozwala nam na efektywne działanie na rynku oraz świadczenie usług na najwyższym poziomie. Stosowane przez nas rozwiązania często są niekonwencjonalne, lecz jednocześnie gwarantują osiągnięcie pełnego sukcesu.

Jesteśmy w pełni świadomi, że rozwój naszej firmy nieodzownie związany jest z rozwojem i podnoszeniem kwalifikacji naszych pracowników. Tylko takie podejście umożliwi pełną realizację celów firmy oraz konsekwentne wypełnianie naszej misji.

Wartości

Klient

Nadrzędną wartością dla naszej firmy jest Klient oraz poziom jego satysfakcji. Staramy się, aby Klienci byli zadowoleni z przebiegu całego procesu prowadzącego do zamieszkania w swoim nowym mieszkaniu. Służymy pomocą już na etapie wyboru odpowiadającego potrzebom Klienta lokalu, zapewniamy fachową pomoc w zakresie finansowania jego zakupu oraz doradzamy w zakresie aranżacji wnętrza już wybranego mieszkania. Mamy nadzieję, że taka opieka i troska o dobro naszych Klientów zaowocuje ugruntowaniem dobrej opinii o naszej firmie. Dokładamy wszelkich starań, aby Klient mógł powiedzieć o naszej firmie, iż kupił mieszkanie w bardzo dobrej lokalizacji po bardzo atrakcyjnej cenie bez żadnych problemów.

Jakość

Kolejną bardzo istotną dla nas wartością jest jakość finalnego produktu – mieszkania – które dostarczamy naszym Klientom. Jesteśmy przekonani, że tylko poprzez dbałość o każdy szczegół podczas całego procesu inwestycyjnego, mamy szansę zrealizować nasz ambitny plan rozwoju. Kładziemy nacisk zarówno na wizualną jak i techniczną stronę naszych inwestycji. Budowane przez nas budynki charakteryzują się unikalną lecz wkomponowaną w otoczenie architekturą, do ich budowy stosujemy tylko najwyższej jakości materiały. Na wszystkie wykonane przez nas prace udzielamy gwarancji, co świadczy o przekonaniu firmy co do poziomu swoich usług – bierzemy za nie pełną odpowiedzialność.

Rozwój

Bardzo istotnym aspektem działania naszej firmy jest zapewnienie jej stałego, dynamicznego rozwoju. W tym celu cały czas staramy się podnosić nasze kompetencje – inwestować w indywidualny rozwój naszych pracowników. Nie zapominamy również o rozwoju podstawowej działalności naszej firmy – budowaniu budynków mieszkalnych. Gwarantujemy to poprzez ciągłą analizę rynku nieruchomości w interesującym nas obszarze geograficznym, a następnie poprzez zakup najbardziej atrakcyjnych terenów budowlanych. Głęboko wierzymy, że zdobycie satysfakcjonującej nas pozycji na rynku w krótkim czasie będzie możliwe dzięki naszemu pełnemu zaangażowaniu.